Dodatek do gry Dixit 3: Podróże

Dodatek do gry Dixit 3: PodróżeDodatek do gry Dixit 3: Podróże
Dodatek do gry Dixit 3: PodróżeDodatek do gry Dixit 3: Podróże

Dodatek do gry Dixit 3: Podróże

54,10 

1 w magazynie

Kategorie: , Tag:

Dodatek do gry Dixit 3: Podróże

Dodatek Dixit 3 Podróże to zestaw 84 unikalnych kart, przestawiających niesamowite grafiki. Pełne subtelnych szczegółów i zapierających dech w piersiach widoków. Karty te można łączyć ze wszystkimi edycjami i dodatkami do gry.

Dodatek do gry Dixit lub Dixit Odyseja

Daj znów ponieść się wyobraźni i wyrusz na poszukiwanie nowych skojarzeń. Przy pomocy nowych kart Wasze rozgrywki w Dixit będą jeszcze ciekawsze.

Dixit to gra skojarzeń, której niezwykła oprawa graficzna, proste zasady oraz nieograniczona niczym wyobraźnia tworzą nowy wymiar rozrywki.

Na czym to polega?

Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem. Nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze na pewno wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.

Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne. to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza. To znaczy, że niewątpliwie skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty. Uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty!

Dlatego warto sprytnie zagrywać karty,  w rezultacie próbując zmylić innych graczy. Jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej.

Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!

Każda ilustracja to klucz otwierający drzwi do krainy wyobraźni. Gra zawiera 84 pięknie ilustrowane karty.

Autorem gry jest Jean Louis Roubira. Lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Wydaje się zatem, że może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.

Gra została nominowana przez Kapitułę Konkursu do nagrody Gra Roku 2010, jako jedna z najlepszych gier wydanych w Polsce w roku 2009.

spiel des jahres 2010Dixit otrzymał w 2009 roku nagrodę Golden Ace, French Game of the Year oraz został nominowany do niemieckiej nagrody Spiel des Jahres w 2010 roku.

 

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Dixit.

Zawartość dodatku Dixit 3 Podróże:

  • 81 całkowicie nowych kart
  • 3 karty promocyjne z Journey
Waga0.30 kg

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Może spodoba się również…

  • gra planszowa dixitRodzinna gra planszowa Dixit – Podstawka

    Rodzinna gra planszowa Dixit – Podstawka

    107,99